Żeby znaleźć dzieciom dobrą ciocie, trzeba się nie lada natrudzić :) Każda z opiekunek jest poddawana przez maluchy wyjątkowo wnikliwej obserwacji oraz testowana na wiele sposobów.

Następnie wspólnie podejmujemy tą trudną decyzję :)

Parę lat temu dzieci wybrały sobie Swoje Ciocie i za żadne skarby nie chcą się z nimi rozstać.

Dlatego też tak ważne dla nas jest aby kadra w naszej placówce była stała, spełniała stawiane im wymogi oraz cały czas doskonaliła swoje umiejętności oraz nabywała nowa wiedzę niezbędną do pracy z dziećmi.

Każdy z pracowników Akademii posiada kwalifikacje niezbędne do pracy w placówce żłobkowej, poświadczone dyplomem ukończenia studiów bądź udokumentowany 2 letni okres w pracy z dziećmi do lat 3.

Opiekunki ukończyły kurs pierwszej pomocy, z zakresu pomocy dzieciom i niemowlętom.

We współpracy w WCIES (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń) zapewniamy pracownikom szkolenia z zakresu zajęć wspomagających rozwój psychoruchowy dziecka, zajęć terapeutycznych oraz ogólnorozwojowych.

logo wcies

 

Kasia Grabińska – EMD Praga

Nazywam się Katarzyna Grabińska. Jestem absolwentką studiów II stopnia pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Doświadczenie zawodowe zdobyłam będąc nianią półrocznego Adasia oraz 2 letniej Mai. Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. Uwielbiam spędzać z nimi czas, wymyślając kreatywne zabawy. Podczas swojej pracy staram się zapewnić dziecku dużo ciepła i najlepsze warunki do prawidłowego i efektywnego rozwoju.

Aleksandra Puzio – EMD Bemowo

Nazywam się Aleksandra Puzio. W 2018 roku ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej  ze specjalizacją Wychowania Żłobkowo-Przedszkolnego, ponadto odbyłam praktyki w żłobkach i przedszkolach. Swoją pracę z dziećmi rozpoczęłam tuż po ukończeniu szkoły średniej. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobyłam jako opiekunka. Pod swoimi skrzydłami miałam 5-letnią Nadię i rocznego Antosia. Zarówno praktyki zawodowe, jak i bycie nianią utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi sprawia mi największą przyjemność. Widząc, jakie postępy czynią moi mali podopieczni, wiem, że moja praca przynosi efekty, a to motywuje mnie do dalszych działań, a każdy choćby najmniejszy uśmiech dziecka jest dla mnie największą nagrodą. Jestem świadoma, że każde dziecko ma indywidualne potrzeby i poznając je, dostosowuję do nich swoje metody pracy. Praca w „Ele Mele Dutki” daje mi wiele satysfakcji i cieszę się, że jestem częścią tego zespołu.

Patrycja Redyk – EMD Białołęka

Nazywam się Patrycja Redyk. W 2018 roku ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika ze specjalizacją żłobkowo-przedszkolną. Obecnie jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej, studiów magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna. Doświadczenie w opiece nad małymi dziećmi zdobywałam podczas praktyk studenckich oraz wolontariatach prowadzonych w żłobkach. W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, wspieranie rozwoju, a także ich uśmiech, który jest najpiękniejszą motywacją. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. Janusz Korczak

Karolina Grabowska – EMD Praga

Nazywam się Karolina Grabowska. Jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika, wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Z najmłodszymi pracuję od ponad 3 lat i sprawia mi do bardzo dużo przyjemności. Od listopada 2017 należę do kadry opiekunów w Akademii Malucha „Ele Mele Dutki”. Uważam, że od zawsze miałam dobry kontakt z dziećmi i bardzo chciałam swoich sił spróbować jako opiekun. Patrząc na pierwsze słowa, kroki, postępy jakie wykonują dzieci czuję ogromną radość. Zależy mi na tym żeby dzieci pod moją opieką czuły się kochane i bezpieczne a kolejny dzień w żłobku zaczynały z uśmiechem na buzi

Dagmara Borowska – EMD Praga

Nazywam się Dagmara Borowska- doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam dobrych :) kilka lat temu pracując jako niania w rodzinie mającej dwie dziewczynki (9 i 15 lat) z którymi do tej pory utrzymują kontakt; włącznie z kilkudniowymi wakacjami pełnymi przygód i niekończących się atrakcji.

W 2008 roku podjęłam pracę w niepublicznym żłobku i przedszkolu jako opiekunka dziecięca/pomoc nauczyciela w zależności od wieku dzieci i danej grupy.
Od kilku tygodniu zapoznaję się z nowymi żłobkowiczami w Akademii Malucha „Ele Mele Dutki”, którzy tak jak ja stawiają tam swoje „pierwsze kroki” i których każdy uśmiech i ten mały i duży dodaje mi sił i pewności, że zmiany zawsze wychodzą na dobre a ja ze swojej strony pragnę zapewnić Maluchom dużo ciepła, radości, bezpieczeństwa. 
Mam głowę pełną propozycji ciekawych zabaw, szczególnie tych plastycznych w których wspólnie poznamy wielką moc farb, kolorowych kredek, masy solnej oraz różnego rodzaju przyklejanek i wydzieranek.
Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą. Wobec dzieci zachowuję się przyjaźnie i życzliwie w łatwy sposób nawiązując z moimi podopiecznymi kontakt, zyskuję ich sympatię i zaufanie. 
Prywatnie jestem mama Hani, która na każdym kroku zaskakuje mnie i dzięki temu uczy patrzeć na świat oczami dziecka.

Yana Piestova – EMD Praga

Nazywam się Yana Piestova. Jestem studentką pedagogiki, na kierunku- pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną w Chrześcijańskiej Teologicznej Akademii w Warszawie. W 2015 roku ukończyłam Narodowy Instytut Pedagogiczny im. M. P. Dragomanowa w Kijowie(Ukraina). Specjalizacja nauczycielska powiązana z nauczaniem języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej. W 2013 roku podjęłam pracę w publicznym żłobku i przedszkolu w Kijowie jako opiekunka dziecięca/nauczyciel języka angielskiego z dziećmi w wieku 2-3 lat. W 2014 roku pracowałam jako opiekunka dziecięca w rodzinie z dziewczynką 2 lata w Kijowie W 2015 roku pracowałam w niepublicznym żłobku jako opiekunka z dziećmi w wieku 1-6 lat. We wrześniu 2016 roku rozpoczęłam pracę w Akademii Malucha „Ele Mele Dutki”. Pragnę dać maluchom dużo uśmiechu, radości, szczęścia i poczucie bezpieczeństwa. Codziennie staram się żeby dzieci były szczęśliwe i żeby chciały wracać do żłobka z wielkim zadowoleniem. Mam dużo pomysłów na zabawy , uwielbiam prowadzić z dziećmi zajęcia muzyczno-ruchowe (ukończyłam szkołę muzyczną) .Jestem osobą twórczą, obowiązkową, pracowitą, otwartą, kreatywną, cierpliwą, łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi . Chcę wspierać ich wszechstronny rozwój.

Karolina Topolowska – EMD Białołęka

Nazywam się Karolina Topolowska. Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej na kierunku Wczesne Wspomaganie Rozwoju dziecka. Swoją pracę z dziećmi zaczęłam rok po ukończeniu szkoły średniej, w przedszkolu integracyjnym, gdzie pracowałam 4 lata. Przez ten czas zajmowałam się dziećmi od 1,5 do 6 lat jak i również dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Miałam przyjemność także pracować na stanowisku „terapeuty cienia” i wspierać w rozwoju dwóch autystycznych chłopców. Doświadczenie nauczyło mnie, że każde dziecko od momentu swoich narodzin posiada swoją osobowość, dlatego do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, tak by z jego twarzy nie schodził uśmiech. Jest to w naszej pracy najważniejsze.

Karolina Iwańczyk – EMD Białołęka

Jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku wczesne wspomaganie rozwoju-pedagogika przedszkolna. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobyłam jako prywatna niania (opiekując się dziećmi w wieku 1.5 roku i 3 lat) oraz jako opiekunka w żłobku. Odbyłam również staż w poradni logopedycznej. Czas tam spędzony pomógł mi zagłębić wiedzę na temat terapii logopedycznej u najmłodszych. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, uczy cierpliwości i pokory. Podchodzę do każdego dziecka  w sposób indywidualny tak aby czuło się bezpiecznie i swobodnie. Chciałabym swoja pracą zawodowa pokierować tak aby była ona związana ściśle z wychowaniem i opieka nad dziećmi. Według mnie nie ma nic cenniejszego niż odwzajemniony uśmiech dziecka.

Ewelina Zabłocka – EMD Bemowo

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.Swoją przygodę z dzieciaczkami rozpoczęłam zaraz po studiach podejmując się pracy jako prywatna opiekunka. W miedzy czasie odbyłam praktyki w żłobku.

Zainteresowanie etapami rozwoju Maluszków zmieniło moje życie. Po odbytym kursie na opiekunkę dziecięcą z zapałem poszukiwałam wymarzonej pracy.

Prywatnie jestem osobą aktywna, uwielbiam sport a szczególnie jazdę na rolkach. Mam wiele zainteresowań, od muzycznych po plastyczne,pozwala mi to patrzeć na świat otwarcie.

Jestem osobą tolerancyjną i szczerą.

Zofia Witczak – EMD Bemowo

W 2008 roku ukończyłam studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im.Marii Grzegorzewskiej na kierunku Pedagogika specjalna.

Moim marzeniem było otworzyć swój własny żłobek i jak widać, marzenia czasem się spełniają :) Doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywałam poprzez liczne praktyki podczas studiów oraz pracę w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci im.Dziadka Lisieckiego.

Sama jestem mamą, dlatego troski i obawy rodziców są mi znane.

 

Ania Orych – EMD Bemowo

Swoją przygodę z maluchami rozpoczęłam w marcu 2009roku. Przez te kilka lat zdążyłam przejść przez wszystkie etapy życia małego człowieka, począwszy od narodzin przez pierwsze kroki, bunt dwulatka, podróż przedszkolaka aż do udania się do szkoły.
Miałam też styczności z dziećmi szczególnej opieki m.in. autyzm i porażenie mózgowe.

Opieka nad maluchami daje mi wiele radości i satysfakcji. Uczy cierpliwości i trochę innego spojrzenia na świat :)

Najbardziej lubię robić z dziećmi wszelkie prace plastyczne, zabawy sensoryczne, śpiewać, czytać książeczki, prowadzić zajęcia rytmiczne a przede wszystkim spędzać czas kreatywnie.

Z Dutkami jestem związana od samego początku istnienia firmy – 2012r. I traktuję to miejsce jak swój drugi dom. Dążę do tego aby każde dziecko czuło się tu jak u siebie.

„Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.” – Konfucjusz

Partnerzy

Zawsze najnowsze informacje z życia Akademii Malucha "Ele Mele Dutki" na Facebook